Přinášíme nový newsletter ze světa interim managementu! A věřte, máte se na co těšit! Podnikáte? Pak byste měli vědět, co vám a vaší společnosti v blízké době přinese Green Deal či ESG. Vedle článku jsme tak s předními odborníky připravili i webinář na toto téma, konkrétně – Je pro vaši společnost Green Deal příležitostí nebo likvidací? Akce se koná 11. 10. 2023 a je ZDARMA. Dále si můžete přečíst zkušenosti našich kolegů nebo ucelený čtyřdílný rozhovor, který vám odpoví na vše ohledně sousloví „Péče řádného hospodáře“. A pokud si lámete hlavu, jak na generační výměnu v rodinné firmě, tak i na toto máme odpověď.

Je pro vaši společnost Green Deal příležitostí nebo likvidací?

Víte, jak na vaši firmu budou v krátké době dopadat Green Deal, ESG, taxonomie, podmínky bank a pojišťoven atd.? Tyto iniciativy mohou představovat jak příležitosti, tak výzvy pro vaše podnikání. Přinášíme rychlý přehled toho, co vás čeká! Více čtěte ZDE!

Webinář pro všechny podnikatele!

EU se rozhodla transformovat celou ekonomiku. Buďte v „čele peletonu“ a poznejte téma ESG od A do Z! Zúčastněte se našeho webináře 11. 10. od 15 hodin na téma: Je pro vaši společnost Green Deal příležitostí nebo likvidací! Akcí vás provedou přední čeští odborníci. Máte se na co těšit – PŘIHLÁŠKA

Asiati chtějí do EU – bezpečný „joint venture“

Každý projekt je jedinečný. V roce 2023 jsme se pustili do spolupráce s novým klientem, který podniká ve strojírenství. Společnost dlouhodobě roste a z malé firmy se stala středně velká s obratem 1,5 mld. Kč. Letos v září máme v plánu s klientem kolaudovat nové výrobní prostory o více než 10 tis. m2 (to je jen první etapa!) a čeká nás i domluvený „joint venture“. Článek si můžete přečíst ZDE! Pokud hledáte strategického partnera, vsaďte na naše SLUŽBY.

Transfer výroby ze SRN do ČR

Ing. Roman Jabůrek, interim manager BM4U

Nastoupil jsem do společnosti dodávající díly pro výrobu automobilů. Koncern měl v Evropě divizi Plastic, která se zabývala výrobou plastových dílů a obstřikem zadních bočních oken pro vozy různých značek. Po mém nástupu padlo rozhodnutí o přesunu jedné výroby z německého závodu do nově pronajaté haly o ploše 3 500 m2 v Čechách. Jak to dopadlo? Celý článek si můžete přečíst ZDE!

Generační výměna aneb Jak předejít zničení firmy při převodu na mladou generaci

Generační výměna. Dvě slova, jež mohou vyvolat smíšené pocity – od obav až po naději. Tento klíčový proces, kdy se rodinná firma předává další generaci, je jednou z nejdůležitějších fází v životě jakékoli společnosti. Je to doba, kdy se „hraje“ o budoucnost podniku a kdy se musí nastavit nová pravidla hry. Odkaz na ČLÁNEK.

Péče řádného hospodáře aneb Povinné čtení pro všechny statutáry!

Víte přesně, co obnáší sousloví „péče řádného hospodáře“ nebo pojmy „nezbytná loajalita“ či „pečlivost“? Pokud jste přijali funkci člena voleného orgánu, měli byste. A jaká jsou vlastně rizika a sankce? I na toto dostanete odpověď! Do celkem čtyř tematických článků jsme rozdělili rozhovor Karlem Jelínkem, manažerem s praxí zejména v české energetice, který se na dané právní téma specializuje. Čtěte více – ČLÁNEK 1, ČLÁNEK 2, ČLÁNEK 3, ČLÁNEK 4.

Kolik stojí zaměstnanec vs. interim manager

Tak kdo je vlastně levnější? Interim nebo zaměstnanec? Odpověď je jasná – INTERIM MANAGER! Zkuste si to spočítat. Odpovědi na vaše otázky přinášíme v tomto ČLÁNKU!