Ing. Roman Jabůrek

Ing. Roman Jabůrek

Motto:   „Rozhodnout se musíš včas a pokud možno správně. I správné rozhodnutí provedené pozdě je rozhodnutí špatné.“

Pozice:   Generální/výkonný ředitel,  Výrobní/technický ředitel, Provozní ředitel / plant manager

 

Ročník:   1964

Obory:   výrobní firmy, automotive, vstřikování plastů

Jazyky:  čeština, angličtina

Roman se ve své aktivní kariéře řídí mottem, které v sobě nese myšlenku odvahy přijmout zodpovědnost za svá rozhodnutí. Po ukončení kariéry v armádě si Roman v další kariéře prošel pozicemi jako ředitel výrobní divize, ředitel závodu, provozní ředitel koncernu se čtyřmi výrobními závody a ředitel útvaru strategie a nových projektů.

Zabýval se zejména projekty transferů výroby do zahraničí, např. do Číny, ale i zpět do České republiky, restrukturalizací společností a rozbíháním nových projektů. Měl možnost řešit projekt fúze až po samotné nastavení nové strategie po spojení firem. Realizoval také projekty na optimalizaci organizační struktury včetně uzavření výrobního závodu. Jeho silnou stránkou je strukturovaný a systematický přístup. Dokáže věci nastartovat, správně propojit a také efektivně komunikovat s lidmi. Mezi jeho dovednosti patří praktické využívání metod projektového řízení.

Mezi své úspěchy řadí projekt fúze dvou výrobních společností včetně vytvoření funkční koncernové struktury. Dalším příkladem je úspěšný transfer výroby v oblasti automotive nebo v oblasti malého letectví.

Roman realizoval projekty ve společnostech:

  • DURA automotive
  • ETA a.s. Plastkov
  • Megatech
  • JIHLAVAN airplanes
  • SKYLEADER