Ing. Martin Dvořák

Ing. Martin Dvořák

Motto:             „Problém je od toho, aby se řešil.“

Pozice:             Finanční / ekonomický ředitel, člen představenstva, jednatel společnosti

Ročník:            1970

Obory:             strojírenství, maloobchod, služby, výrobní firma

Jazyky:             čeština, němčina, angličtina

Martin se řídí mottem, že každý problém má své řešení. Problém je způsobený buď špatně nastaveným procesem nebo jeho nedodržením. Ve své kariéře prošel financemi od píky, a to od asistenta ekonomického náměstka ve státním podniku přes finančního ředitele divize A&D v Siemens s.r.o. až po CFO – člena představenstva v CeWe Color, a.s., člena koncernu CEWE. Za svoji praxi v délce skoro třiceti let se zabýval ekonomikou nakladatelství, maloobchodu, obchodu a služeb a výrobního závodu.

Martinovou silnou stránkou jsou procesy. Vždy analyzuje stávající procesy napříč společností a zavádí potřebné změny. Je hybnou silou změn a automatizace – v CEWE inicioval a realizoval projekt elektronického oběhu dokladů (objednávky nepřímého materiálu a služeb a oběh přijatých faktur). Nebojí se změn, dokáže přesvědčit o jejich nutnosti své kolegy a nesnáší věty jako „takto jsme to dělali vždycky…“ nebo „nejde to“. Martin se nezabývá jen finančním řízením společnosti, ale i pracovním a obchodním právem, GDPR, logistikou, dotačními programy a dalšími oblastmi.

Mezi své úspěchy řadí projekt zavedení systému měnového jištění projektů v Siemensu, dále projekt optimalizace maloobchodní sítě prodejen FOTOLAB – rozšíření portfolia služeb, zvýšení ziskovosti, zavedení strukturovaného nákupu zboží a v neposlední řadě i projekt identifikace a vyčištění rizikových položek po fúzi s konkurenční společností.

Martin realizoval projekty ve společnostech:

  • Siemens s.r.o.
  • E & A, s.r.o.
  • CeWe Color, a.s.